З ініціативи Польського банку стовбурових клітин (ПБСК) був створений публічний банк зберігання пуповинної крові. На початку безкоштовний забір та зберігання пуповинної крові було доступне в клінічній лікарні Немовляти Ісуса у Варшаві, на сьогодні це можливо також і в лікарні княгині Анни Мазовєцької, яка також знаходиться у Варшаві. Мета полягає в тому, щоб поповнити ресурси збереженої пуповинної крові і разом з тим збільшити використання трансплантації пуповинної крові в Польщі, як це відбувається в країнах Західної Європи та США.

Відповідно до угоди з Міністерством охорони здоров'я, здійснюється забір крові в рамках Програми з розвитку трансплантації POLGRAFT.

Вперше Дні пуповинної крові – загальнопольська акція по збору стовбурових клітин з пуповинної крові на суспільні потреби відбулася в 2011 р. У 10 лікарнях, які були відібрані для участі в програмі, на території всієї Польщі було зібрано близько 100 порцій пуповинної крові, завдяки чому її запаси збільшилися приблизно на 30%.

З середини вересня і до кінця листопада 2012 р. вдруге були проведені Дні пуповинної крові, організовані ПБСК. 324 вагітних жінок, які народжували в лікарнях, що були залучені до заходу, передали таку цінну пуповинну кров своїх новонароджених немовлят для публічного банку, зробивши, таким чином, свій внесок у збільшенні її ресурсів в Польщі.

Батьки, які віддали пуповинну кров на зберігання в публічний банк, відмовляюся від своїх прав на неї. В Україні публічні банки пуповинної крові не розвинуті, оскільки немає клінік, що проводять трансплантації. Згодом, ми впевнені, така діяльність розвинеться.

Рекомендуємо прочитати