Вперше у світі клітини з пуповинної крові успішно використали в 1988 році у Франції. Кільканадцять років по тому, цей метод був застосований в Польщі. У 2007 році вперше використано кров з PBKM. До 2011 року в усьому світі стовбурових клітин з пуповинної крові було трансплантовано більше 25 000 раз.

Завдяки перевагам клітин з пуповинної крові над кістковим мозком, вони все частіше використовуються в порятунку життя. Так само, як при кістковому мозку, пуповинна кров використовується для аутологічних (для дитини, яка є донором для самої себе) та алогенних (від донорів, наприклад, братів/сестер) трансплантацій. Що стосується трансплантації пуповинної крові, то на сьогодні аллогенні трансплантації є більш поширені, ніж аутологічні. У випадку трансплантації стовбурових клітин з кісткового мозку, вони становлять близько 60% всіх трансплантацій.

Перша ефективна і задокументована трансплантація родинної пуповинної крові була проведена в 1988 році з ініціативи американських лікарів – Хела Броксмейєра і Джоанни Курцберг в Парижі в клініці професора Е. Глукмана. Реципієнтом трансплантата був хлопець із США, хворий на вроджену анемію Фанконі. Йому було трансплантовано пуповинну кров новонародженої сестри.

У Польщі перша операція з пересадки пуповинної крові була проведена в 1994 році. До 2011 року в Польщі було зроблено кілька десятків трансплантації клітин, отриманих з пуповинної крові.

Значну частину становлять трансплантації пуповинної крові, яка зібрана і зберігається в Польському банку стовбурових клітин – першому сімейному банку, який використав збережену кров для трансплантації.

Рекомендуємо прочитати