На кафедрі Медичного колегіуму університету Миколи Коперніка і Педіатричній клініці гематології та онкології в м. Бидгощ була проведена друга в Польщі трансплантація пуповинної крові, що зберігалася в приватному банку.

Підготовка використаного для трансплантації матеріалу і його замороження було здійснено в 2007 р. в Польському банку стовбурових клітин.

Реципієнтом трансплантованої пуповинної крові була 5-річна дівчинка, хвора на гострий лімфобластний лейкоз, яка перебувала на лікуванні з 2005 р. У 2007 р. в неї проявилися ознаки рецидиву попередньої хвороби.

З 16 по 21 січня 2008 р. з допомогою двох цитостатиків (препаратів, що блокують ділення клітин) – Busilvex i Cyklofosfamid – було проведено підготовку до алогенної трансплантації стовбурових клітин.

23 січня 2008 р. хворій було пересаджено стовбурові клітини, зібрані під час народження її молодшої сестри – відповідні за складом антигенів HLA і несумісні за групою крові.

На 19-й день після трансплантації настало відновлення гематологічних показників, тобто повернулася нормальна кількість гранулоцитів (нейтрофілів) (Г>500), а на 30-й день збільшилася кількість тромбоцитів (Т>50000).

Після пересадки не відбулося жодних ускладнень, пов’язаних з токсичними чи інфекційними ускладненнями, або реакції «трансплантат проти хазяїна».

Дівчинка-реципієнт стовбурових клітин з пуповинної крові було виписано додому в доброму стані на 48-й день після трансплантації (11 березня 2008 р).

Рекомендуємо прочитати