Забір пуповинної крові - це проста і коротка процедура, яку виконує акушерка після перерізання пуповини. Таким чином, це безпечно як для дитини, так і для матері. Кров збирають у спеціальний зборовий набір.

Забір крові, яка залишається після народження у частині плаценти і в пуповині - проста і безпечна процедура. Вона полягає в проколюванні пуповинної тканини (після того, як новонародженого було відділено від пуповини) та збору крові, яка залишилася, у відповідний набір. Таким чином, ця проста та коротка процедура не несе ніякої загрози ні дитині, ні матері.

Забір пуповинної крові вашої дитини – дуже важливий елемент пологів. Проте, варто пам’ятати, що найважливішим під час пологів є, перш за все, здоров'я матері і дитини, тому остаточне рішення про забір пуповинної крові завжди залишається за лікарем. Забір пуповинної крові – це єдиний неінвазивний спосіб отримання стовбурових клітин. Цей спосіб також простіший, ніж спосіб отримання стовбурових клітин з кісткового мозку або периферичної крові. У випадку з кістковим мозком, процедура отримання гемопоетичних стовбурових клітин виконується шляхом неодноразового проколювання (переважно під кількагодинним загальним наркозом) тазових кісток. Отриманий матеріал очищується, як правило, в сепараторі клітин. Даний метод збору стовбурових клітин регулярно використовується для лікування дітей, починаючи з грудня 1989 року.

Гемопоетичні стовбурові клітини з периферичної крові беруть у донора з вен (ліктьової, стегнової), використовуючи сепаратор клітин. Проте, кількість стовбурових клітин в периферійній крові дуже незначна. Крім того, донорам потрібно попередньо кілька днів вводити внутрішньовенно або підшкірно фармакологічні чинники зростання відповідних клітинних ліній. Отримання стовбурових клітин з периферичних вен – це кількагодинна та дороговартісна процедура.

Рекомендуємо прочитати