В залежності від призначення стовбурових клітин з пуповинної крові, вони можуть зберігатися в сімейному або публічному (донорському) банку. В сімейних банках зберігається кров на прохання батьків, які покривають витрати, пов'язані з цією процедурою. Збереженою кров’ю можуть скористатися батьки та їхні діти. Публічні банки створені з метою трансплантації між неспорідненими особами, і донор, що здає кров до такого банку, відмовляється від своїх прав на неї.

Рішення про вибір зберігання крові є особистим вибором батьків. Сімейне зберігання – це відповідальне рішення зберегти неоціненний матеріал у разі виникнення серйозних захворювань. Батьки покривають вартість цієї процедури, але, разом з тим, вони стають найбільшим бенефіціаром в тому разі, якщо кров буде використана. Тому дана перевага є безцінною для здоров'я. Також слід підтримувати публічні банки, які створюються завдяки безкорисливості тих батьків, які хочуть здати кров. Проте, на заваді цьому часто стоїть вартість, яку батьки повинні оплатити самостійно або завдяки спонсорській допомозі.

Польський банк стовбурових клітин (ПБСК) є найбільшим сімейним банком у Польщі, а з 2011 року він також надає послуги публічного зберігання.

Рекомендуємо прочитати