Пуповинна кров - це кров, яка залишається в пуповині та плаценті після пологів і перерізання пуповини. Вона є цінним джерелом стовбурових клітин. До недавнього часу пуповинна кров вважалася "відходами" і утилізувалася разом з плацентою та пуповиною. На сьогодні вона збирається з ціллю ізоляції стовбурових клітин для зберігання і подальшого використання в лікувальних цілях.

Пуповинна кров є безцінним скарбом, який в майбутньому може врятувати життя вашої дитини (дітей). Вона являє собою багате джерело гемопоетичних стовбурових клітин, які, як і клітини кісткового мозку, можуть бути пересаджені для відновлення кровотворної та імунної систем, але при цьому більш ефективні, ніж стовбурові клітини, отримані від дорослих донорів. Виявилося, що стовбурові клітини з пуповинної крові характеризуються високим проліферативним потенціалом, тобто мають високу здатність розмножуватися після трансплантації. Таку властивість мають як аутологічні трансплантати (реципієнт трансплантата є донором для самого себе), так і аллотрансплантати (трансплантати від іншої особи, наприклад кровного родича).

Пуповинна кров містить не тільки гемопоетичні стовбурові клітини, що утворюють клітини крові (гемопоетичні стовбурові клітини), а також мезенхімальні клітини (тканинні стовбурові клітини), які творять клітини інших тканин - наприклад, клітини нервової, кісткової, м'язової тканини, включаючи серцеві клітини.

Рекомендуємо прочитати